ZIŅAS

Improvizācijas meistarklases

 Sākam pavasara semestri Spiediens meistarklasēm.


Improvizācija ir māksla, kas noder ne tikai uz skatuves, bet arī ikdienā. Ko sniedz improvizācijas meistarklases?

1. Improvizācijā mēs veidojam stāstus. Izrādēs - nevis iepriekš iestudētus, bet balstoties tieši uz skatītāju idejām. Ne savām. Cilvēki baidās, ka nebūs, ko teikt, vai domā, ka nebūs gana smieklīgi. Meistarklases palīdz pieņemt negaidīto, atvērties un daudzi "Es nevaru!" pamazām kļūst par "Pamēģinām!"

2. Viens no improvizācijas pamatiem ir apstiprinājums. Tā teikt, veidot stāstus pēc citu ieteikumiem, caur “jā”. Bieži vien partneris ainu izspēlē pilnīgi citādāk, kā esi iedomājies, bet tas arī ir interesantākais – iejusties un izbaudīt saspēli ar partneri vai partneriem. Improvizācijā svarīgākais ir mirklis. Iejušanās dažādos tēlos un situācijās palīdz atbrīvoties no nedrošības, ikdienā kļūstot pašpārliecinātākiem un nebaidoties skaļi paust savas idejas.

3. Nesen Amerikā veiktā pētījumā* atklājies - improvizējot atslēdzas tā mūsu prāta daļa, kas atbild par pašcenzūru, atbrīvojot no pašu izveidotiem ierobežojumiem. Savukārt prāta daļa, kas atbild par pašizpausmi, piemēram, stāstu veidošanu, aktivizējas. Nereti cilvēki sev uzliek ierobežojumus, kaut arī var izdarīt krietni vairāk. Improvizācijas meistarklases pavisam noteikti palīdzēs apzināties šīs iespējas.

4. Jā, improvizācija izrauj no komforta zonas! Bet tas ir to vērts. Vai atceraties? Mirklis! Sajūta, ka tajā būsiet izkāpis no savas komforta zonas, bet patiesībā jūs to paplašināt. Meistarklasēs apgūto, cilvēki dabiski ievieš savā dzīvē, sekojot impulsam. Neticiet? Pajautājiet kādam, kurš ir reiz pamēģinājis improvizēt.

5. Smiekli palīdz uzlabot noskaņojumu. Dalība meistarklasēs gan ar improvizācijas tehniku jeb spēli, gan mācībām ne tikai uzlabo omu (var lasīt gan ar šauro “o”, gan ar plato “o”), bet palīdz atbrīvoties arī no uzkrātā stresa un negatīvajām emocijām.

6. Kļūdīties nav iespējams! Dažas no smieklīgākajām (līdz ar to – labākajām) improvizācijas ainām, rodas pārpratumu rezultātā. Piemēram, viens no aktieriem uz skatuves slēpo lejā pa Alpu kalnu, kamēr otrs saka, lai kāpj nost no viņa jaunā dīvāna. Auditorijai patīk sarežģītas situācijas un tā ir vēl viena iejušanās mirklī, piekrišana notikumu pavērsieniem, ko iemāca improvizācija.

Spiediens meistarklašu pavasara semestris sāksies jau nākamnedēļ ar bezmaksas iepazīšanās nodarbībām – pirmdien (27.martā) un trešdien (29.martā). Meistarklasēs būs sastopami visdažādākie cilvēki - gan ar vēlmi kāpt uz teātra skatuves, gan turēties no tās pa gabalu, strādājot ar savu “es”. Pilnīgi noteikti visiem vienojošais būs  apgūt ko jaunu un uzlabot savas ikdienas komunikācijas prasmes. Iespējams, pat atklāt sevī jaunus talantus. Ja ieinteresēja dalība meistarklasēs, nāc pie mums uz iepazīšanās nodarbībām nākamnedēļ! Vairāk informācijas par nodarbību laikiem un pieteikšanos meklē šeit vai raksti mums management@spiediens.com

*National Institute of Health

MŪS ATBALSTA

Ģenerālsponsors:
Atbalstītāji: