ZIŅAS

Zīmētprieks visai ģimenei

Jauna pirmizrāde bērniem un viņu vecākiem. 


Beidzot tas ir noticis – Radošā apvienība „Spiediens” radījusi izrādi bērniem! Muzikāls, atraktīvs improvizācijas teātra formāta, zīmējumu pilns garadarbs ar nosaukumu „Zīmētprieks” piedzīvos savu pirmizrādi 24.oktobrī, plkst.18:30 VEF Kvartāla kamerzālē, Ieriķu ielā 5A. Tās režisors ir Varis Klausītājs, kura izrāde ieguvusi prestižās „Spēlmaņu nakts” balvu nominācijā „Gada izrāde bērniem un jauniešiem”. 

Izrāde tiks balstīta uz improvizācijas tehnikām, vēršot uzmanību uz bērnu iztēles un radošuma attīstīšanu. „Zīmētprieks” burvības atslēga ir tā, ka bērni paši spēs ietekmēt galvenā stāsta pavērsienus, noteikt kādi varoņi parādīsies, kā viņi izskatīsies un kādas būs to spējas vai sapņi! Stāstu radīs bērnu draugs Varis Klausītājs muzikālā gaisotnē kopā ar pianistu Māri Vitkus, papildinot izrādi ar DJ Jāņa Kozlovska skaņu efektiem, taču lielākā un paliekošākā vizuālā izrādes vērtība būs kopīgi radītais mākslas darbs – stāsta zīmējums, kuru, iedvesmojoties no bērnu idejām, zīmēs virtuozā glezniecības, grafikas un tekstila māksliniece, Ingrīda Ivane.

„Ikviens var izstāstīt stāstu, nodejot deju vai uzzīmēt zīmējumu. Vajag tikai iesākt, un bērniem tas padodas vislabāk. Veidojot „Zīmētprieks” izrādi, mēs ļoti vēlamies, lai tās stāsts un zīmējums pēcāk turpinātos gan mājās, ģimenē, gan dārziņos, bērnu starpā, gan darba vietās, vecāku starpā. Tieši tādēļ tā ir  - izrāde visai ģimenei,”par izrādi stāsta tās režisors un improvizators, Varis Klausītājs.

Kopumā šajā sezonā līdz pat aprīlim paredzētas vairākas, regulāras izrādes, kur katra atšķirsies ar izpildījumu un rezultātu, domājot par to, lai interesanti būtu ne tikai bērniem, bet arī viņu līdzi paņemtajiem vecākiem.

„Šāda izrāde ir ļoti organisks solis, jo mūsu komandas dalībnieku saimei aizvien vairāk ģimenēs ienāk jaunā paaudze – bērni! Nodarbojoties ar improvizācijas mākslu vairāk kā desmit gadus, esam piedzīvojuši dažādus bīnumus un pavērsienus no galvenokārt pieaugušu cilvēku auditorijas. Tomēr no bērniem ideju impulss ir pilnīgi citā līmenī – sajūta ka viņu domu lidojums ir krietni plašāks, nekā pieaugušam cilvēkam, kas stāstus padara aizraujošus ikvienam. Tāpat arī Varis Klausītājs izcili prot sajust bērnu idejas, ļaujot tām pārtapt atmiņā paliekošos notikumos,” jauno projektu komentē Radošās apvienības „Spiediens” producents, Krišjānis Caune.

Video no Latvijas Televīzijas raidījuma "Rīta Panorāma'' par izrādi ''Zīmētprieks'' skatāms šeit: VIDEO PAR IZRĀDI

Biļetes uz izrādi pieejamas šeit: BIĻETES BĒRNIEM, KURI PRIECĀSIES

MŪS ATBALSTA

Atbalstītāji: